március 17

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

0  hozzászólás

A tavasszal a fáradtság, kimerültség természetes állapot. Fizikai gyengeséget érzünk, mivel télen kimerülnek az energiaraktáraink. Gondoskodjunk hát magunkról, hogy jobb állapotba kerüljünk. Szabadítsuk fel a tüdő és a vese energiáját, hogy feltöltődjünk friss erővel. Támogassuk a májat, hogy rugalmasak legyünk és jól tudjunk alkalmazkodni a változásokhoz. Kezeljük magunknak azt a hatékony pontot, amely az egész testben a vitalitást segíti. Megéri az erőfeszítés! A do-in gyakorlatok végzésével felszabadítjuk az energia-rendszerünkben szunnyadó erőforrásokat, feltöltődünk életerővel.

A vérkeringés élénkítése

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Dörzsöljük össze a két kezünket. Pezsdítsük, melegítsük fel a tenyereket. Kissé nyissuk meg az ujjakat és az ujjak közét is masszírozzuk meg. Azután a csukló belső oldalához forduljunk, ott is pezsdítsük fel a területet. A szív energia szabad áramlását támogatjuk, ami élénkíti a vérkeringést az egész testben, és megteremti a szív nyugalmát.

A tüdő támogatása

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Álljunk kényelmesen, kis terpeszben. Egy jó mély belégzéssel nyújtózzunk föl, kicsit tartsuk benn a levegőt, majd hajoljunk előre és fújjuk ki mindet. Lassú ritmusban ismételjük a mozdulatot négyszer-ötször. Minden felemelkedéskor figyeljünk arra, hogy a térdeink legyenek behajlítva. Éljük át, hogy bőséggel áll a rendelkezésünkre a friss levegő. Jól esik a kilégzés is, amivel megteremtjük a lehetőségét annak, hogy a kozmikus energia úja és újra beáramoljon a tüdőnkbe. Feltöltődik az egész rendszer, a vér oxigénnel telítődik.

A felsőtest lazítása

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Az utolsó lehajláskor maradjunk lent, lazítsuk el a vállakat, a nyakat. Bátran engedjük, hogy lógjon a fej és mindkét kar. Nem baj, ha nem ér el a kezünk a földig, a saját testhatárainkat tiszteletben tartva lazuljunk bele a mozdulatba. Finoman hintáztassuk meg a karokat oldalra, érzékeljük a fej és a karok súlyát, segítsük a lazulást a nyakon és a vállízületekben. Ha jól esik, lehet a karokat dinamikusabban is mozgatni jobbra-balra. 

A vese támogatása

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Hajlítsuk be a térdeket, mozdítsuk a medencét a föld felé, és a derekat domborítva guggoljunk le. Támasszuk meg a karunkat a két térd közé, és igyekezzünk megtapasztalni a határainkat ebben a testhelyzetben. Gömbölyű a gerinc, nyújtózik a derék. Mozogjunk kicsit oldalra, a súlypontot egyik lábról a másikra tolva. Általában nem igazán kényelmes ez a testhelyzet, de olyan részek, a comb belső oldala és az Achilles-ín nyújtóznak, amik felszabadítják a vese energiáját. Segítsük a lazulást ezeken a helyeken.

Nyújtózás

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Mindkét lábat nyújtsuk ki, és dőljünk rá a felsőtesttel. Keressük meg a hajlékonyságunk határát, és ott lazítsunk. Kilégzéskor a jelenlétünkkel segítsük a nyúlást a háton, a derékon és a lábak hátsó részén. A mozdulat hatására a vese „fellélegzik”, és ebben a szabadabb állapotban jobban támogat bennünket. Szükségünk is van rá a feltöltődéshez, hiszen a vese energiája minden aktivitás forrása. Ha nagyon feszül hátul a lábunk, kissé hajlítsuk be a térdet.

Könnyített változat

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Végezzük el ennek a nyújtásnak egy változatát is, ami talán kicsit könnyebb és ezért jobban bele tudunk lazulni. Az egyik lábunkat hajlítsuk be és így hajoljunk előre a nyújtott láb felé. Figyeljük meg, melyik részen feszül a testünk leginkább, ott képzeljük el a kilégzést. Minden kilégzéskor igyekezzünk egy hajszálnyit tágítani a határainkon. Hosszan tartsuk ki a mozdulatot, majd a másik lábbal ismételjük meg.

Vitalitás pont

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

Az egész testben élénkíti a vitalitást a gyomor meridián 36-os pontja. A térdkalács alatt négy ujjnyival, a sípcsont külső szélén, a sípizmon találjuk meg. A pont kezelése úgy a legkényelmesebb, ha az egyik kéz harántujjaival, hátradőlve, a testsúlyunk segítségével adjuk a nyomást, a másik tenyérrel pedig erősítjük a tartást. Minden kilégzéskor képzeljük el, hogy a pont ellazul, puhulnak a szövetek a nyomás alatt. Ezzel létrejön a életteliség, a vitalitás erősödik.

Nyakmasszázs

Önmasszázs a tavaszi fáradtság kezelésére

A nyakon sok feszültség halmozódik fel ami akadályozza a szabad energiaáramlást a test és a fej között. Tenyérérintéssel, nagy felületen ölelgessük meg a nyakat. Közben lassan, de határozottan mozgassuk, lazítsuk az izmokat. Hosszan, önmagunkhoz szeretettel fordulva csináljuk. Hátul a nyakszirtcsontot támasszuk meg a kézéllel, és mint egy fejtámlán görgessük a fejet jobbra-balra. Az itt lévő akupunktúrás pontok felszabadulását biztosítjuk, az egész testünkben elindulnak a feltöltődés és kiegyenlítődés folyamatai.

Ha szeretnél videók segítségével többet gyakorolni, keresd a Do-in workshop a feltöltődésre című 5 részes tanfolyamot a honlapunkon.


{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Iratkozz fel a hírlevélre!

Értesülj első kézből az újdonságokról és friss hírekről!

>